info@estetikcerrahimerkezi.com

yeterlİLİK SERTİFİKA SAHİBİ PLASTİK CERRAH
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM TEL: 0532 370 04 14

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Kepçe Kulak estetiği ameliyatı

İşlem süresi: Ortalama 1 saat

Anestezi türü: Lokal-sedasyon anestezisi (Çocuk yaş grubunda genel anestezi tercih edilebilir)

Hastane kalış süresi: 0-1 gün 

Uygulanan Teknik: Kulak kıkırdağı arkaya doğru kıvrılır ve fazla deri alınır.

İzler: Görülebilen kısmı kulağın arkasında kaldığı için fark edilmez.

Süreci: Şehir/Yurt dışından gelecek hastaların, ameliyat sonrası 2. ve 7. gün kontrole gelmeleri gerektiği için 1 hafta boyunca şehirde konaklamaları gerekmektedir. 


Öncesi Sonrası Resimler: Öncesi sonrası kepçe kulak estetiği resimlerinin web sayfalarında ve/veya sosyal medyada paylaşımı yasa gereği mümkün değildir.

Video: Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Fiyatları: Kulak Germe Estetiği fiyatları ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

ÖNEMLİ:

-Çok çeşitli operasyon teknikleri olmakla beraber en uygun operasyonlardan birisi kulak arkasından girilerek kıkırdağa şekil verme operasyonudur.

-Kulak kepçesinin arkaya doğru kıvrımını sağlamak için uygun yerlerden kıkırdağa özel işlem uygulanır ve kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak başa daha çok yaklaşması sağlanır. Operasyonun bu özelliği nedeniyle sonuçları daha (uzun yıllar, belki de ömür boyu) kalıcıdır.

-Estetik Kulak ameliyatı sonunda her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanır. Hasta birkaç gün içinde pansumana çağrılır.

-Sargı açıldıktan sonra birkaç gün süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde tenisçi bandı ya da bayanların kullandığı saç bandı takılması tavsiye edilir. Saç bandı ne gevşek ne de çok sıkı olmamalıdır. Hasta kulağı üzerine yatmamalıdır.

-Kepçe kulak ameliyatları sonrası kulak arkasında kalıcı iz olacaktır. Ama bu iz saklı kaldığından ve zamanla, özellikle de masaj yardımı ile, azalacağından hastalar tarafından kolayca tolere edilebilmektedir.

-Kulak kepçesinin baş ile yaptığı açı normalde 30-35 derecedir. Bu açı oluşturulmaya çalışılır. Başka bir ölçü ile kafa derisinden kulak kepçesi normalde 15 mm iken belirgin kulakta 20 mm civarındadır.

-Ameliyatsız kepçe kulak estetiği ipli uygulamaları kapsamaktadır. Kıkırdağa şekil verilemediği, kulak arkasından fazla deri dokusu da alınmadığı için kalıcılığı uzun değildir. Çoğu Plastik Cerrah tarafından uygulanmamaktadır. Bir tarafta ki ipin gevşemesi ile istenmeyen asimetrilerin görülebilir olması sorunlardan biridir.

-Son zamanlarda 'lazer ile kulak estetiği' tabiri kullanılmaya başlanmıştır. Burada sadece kulak derisi lazer ile kesilmektedir. Ameliyatın kendisi lazer ile yapılmaz. Sonuç itibari ile ameliyat sonucuna belirgin bir etkisi yoktur. Lazerin temel olarak 2 fonksiyonu bulunmaktadır. Yakmak ve kesmek. Bunun dışında bir fonksiyon düşünülmemelidir. İçinde lazer veya ameliyatsız-ağrısız vb. geçen deyimler kanımızca bilimsellikten uzaktır. 

ANTALYA ESTETİK PLASTİK CERRAH OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

Op Dr Gökhan Özerdem

+90 505 928 21 41

Resimleriniz ile (her iki yandan ve önden çekilmiş olarak) direk doktorumuza (sadece) mesaj ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! Randevu için lütfen iletişim numalarımızdan asistanlarımıza ulaşınız.

ÖNCESİ SONRASI
FİYATLAR


YouTube Kanalımızda Videolarımızı İzleyebilirsiniz. Lütfen Kanalımızı Takip Edin

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sayfasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'