top of page
Vücut Estetiği Karın Germe Gerfirme Göbek Düzleştirme Antalya Gökhan Özerdem

Antalya Karın Germe

AMERİKA PLASTİK CERRAHİ VE ISAPS ÜYESİ ESTETİK CERRAH

Karın Germe; Gerdirme; Düzleştirme
Antalya Estetik Cerrahi

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Karın Germe-Gerdirme estetiği ameliyatı

İşlem süresi: Ortalama 1,5-2 saat. Karın germe derecesine göre süre değişir.

Anestezi türü: Genel anestezi

Hastane kalış süresi: 1 gün. 270-360 derece karın germe sonrası hastane kalımı daha fazla olabilir.

Uygulanan Teknik: Sıklıkla senkronize bir sonuç için liposuction ile beraber yapılır. Karın dokusunun sarkmasına bağlı olarak mini karın germe de seçenekler arasındadır. Burada göbek deliğinin yeri değiştirilmez. 

Kombinasyon: Sıklıkla Liposuction ve meme estetiği ile kombine edilir.

İzler: İzler iç çamaşır altına gizlenir. İzli bir ameliyattır. İzler son şeklini en az 1-1,5 yıl içinde alır. Masaj ve bir takım kremlerle mümkün olduğu kadar en az iz amaçlanır. İzlerin rengi, kalınlığı, genişliği kişiye bağlı değişir.

Kontroller: Ertesi gün hasta görülür. Ameliyat sonrası başlamak üzere bol yürüyüş sağlanır. Ağır egzersiz 3 ay; hafif egzersiz 1 ay olmaması önerilir.

Süreci: Şehir/Yurt dışından gelecek hastaların, ameliyat sonrası 3. günde kontrole gelmeleri gerektiği için 5 gün boyunca şehirde konaklamaları gerekmektedir. Tam karın germe yapıldı ise en az 10 gün konaklama önerilmektedir. 

Öncesi Sonrası Resimler: Öncesi sonrası karın germe, gerdirme estetiği ameliyatı resimlerinin web sayfalarında ve/veya sosyal medyada paylaşımı yasa gereği mümkün değildir.

Video: Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Fiyatları: Karın Germe Estetiği fiyatları ameliyatı yapan ekibe; ameliyatın yapıldığı hastaneye ve ekibin tecrübesine göre değişmektedir.

Karın Germe kilo verme amaçlı yapılmaz. Vücuda kontur verir. Uygulanan bölgede incelme ve kontur sağlanır. Hastanın ameliyat sonrası kısa zaman içinde hemen yürütülmesi hızlı iyileşme sağlamakta ve bazı komplikasyon risklerini de en aza indirebilmektedir. Doktorunuzun tecrübesi size bu konuda yol gösterecektir. 

BİLMENİZ GEREKENLER:

1- Karın germe operasyonu (Abdominoplasti) aşırı kilo kaybından veya hamileliklerden sonra göbek altı bölgedeki cilt fazlalığı ve sarkması belirgin olan kişilerde bu bölgenin toparlanması için yapılan işlemdir.

2- Bu operasyonda sezeryan izinden aşağı yukarı 2-3 kat daha büyüklüğünde, mümkün olduğu sürece bikini içerisinde saklanan kesi ile, karın kaslarının sıkılaştırıldığı, belin inceltildiği, fazla yağ ve deri dokusunun çıkarıldığı ameliyat işlemi uygulanır.

3- Bilinenin aksine karın germe operasyonlarından sonra göbek deliği korunmaktadır. Göbek deliği, alttaki kesinin yaklaşık 10 cm üzerinden yeni yerine dikilir.

4- Her cerrahi işlemde olduğu gibi karın germe sonrasında da iz kalmakta ve bu iz kalıcı olmaktadır. Birçok insanda izler 1,5 yıl sonunda soluklaşabilir. Ancak %5-15 hastada izler, aşırı yara iyileşmesinden dolayı kabarabilir ve koyu kalabilir.

5- Her iki bel bölgesine sırta kadar ve karın bölgesine ek olarak liposuction uygulanması (lipoabdominoplasti) vücuda daha iyi bir kontur verecektir.

6- Ameliyat sonucunun kalıcılığı sizin hayat tarzınıza da bağlıdır. Yaşa bağlı değişiklikle ve yer çekimi kuvveti olduğu sürece hiçbir ameliyat sonucu kalıcıdır denemez. Sportif hayat tarzı ve diyete dikkat etmek, aşırı kilo alıp vermemek çok önemlidir.

7-  Ameliyat öncesi stabil kiloda olmanız gereklidir.

8-  Ameliyattan hemen sonrası yürümeniz emboli riskini azaltmak açısından önemlidir.

9- Ameliyattan sonra 3-6 gün drenleriniz olacaktır. Drenleri evde siz boşaltabilirsiniz. Bu drenler kanamayı azaltmak için değil deri altı liposuction veya yara iyileşmesine bağlı sıvının uzaklaştırılması içindir.

10-  Lipoabdominoplasti’de normal karın germeye göre daha az komplikasyonlar ile karşılaşıldığı bilimsel makalelerde belirtilmektedir.

11-  Bütün cerrahi işlemler yine cerrahi sınırlar içinde yapılmaktadır. Beklentinizin gerçekçi olması gereklidir.

12-  Tam karın germe ile göbek deliği altındaki çatlakların çoğu gider. Tüm çatlaklarınızdan kurtulmanız olası olmayabilir.

13-  Mini karın germede göbek deliği etrafında iz olmaz. Ancak tam karın gerekli ise, bunun yerine mini yapıldığında sonuç yüz güldürücü olmayabilir.

14-  Tüm ameliyatlarda dediğimiz gibi, ne kadar ize razı olursanız o kadar iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

15-  Tam germe ameliyatları diğer uygulamalar ile kombine edilebilir ancak ameliyat süresinin uzun olması yanında başka komplikasyon riskleri taşıyacağından uzman bir ekibin belli bir saatte bu operasyonu bitirmesi gereklidir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayın!

bottom of page